Zabezpieczanie domów i mieszkań
18 listopada 2022 Autor garbatka12 Wyłączono

Zabezpieczanie domów i mieszkań

Zabezpieczanie domów i mieszkań to coraz częstszy temat, pojawiający się we wszelkiego rodzaju rozmowach. Polacy coraz częściej chcą polegać na różnego rodzaju środkach bezpieczeństwa w celu ochrony mienia i siebie. Wiele wskazuje na to, że wynika to z faktu, że duża część naszego społeczeństwa żyje lepiej, a co za tym idzie, posiada większy majątek. W sumie nic dziwnego. Nawet osoby niezbyt zamożne mają w swoich mieszkaniach coraz więcej elektroniki, co może przyciągać potencjalnych złodziei. Im mniej bezpieczne są te towary, tym większa będzie pokusa. Dlatego bardzo ważne jest, aby chronić je w jak najprostszy sposób.

Pomoc sąsiedzka

Niezależnie od tego, jakie zabezpieczenia możemy zamontować w naszym domu, warto wspomnieć o tym, co gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo w naszym domu czy mieszkaniu. Ta rzecz jest pomocą naszego sąsiada w powstrzymywaniu niedoszłych złodziei nawet od zainteresowania się naszym dobytkiem. Wszystkie inne funkcje bezpieczeństwa są ostatecznie zaprojektowane tak, aby utrudnić hakowanie. Pomaganie sąsiadom jest całkowicie niemożliwe. Mówimy tu głównie o tym, że sąsiedzi potrafią zadbać o nasze mieszkanie podczas naszej długiej nieobecności i sprawiać wrażenie, jakby nie było opuszczone. Większość złodziei i włamywaczy czeka na moment, w którym pojedziemy na urlop lub urlop. Potem, kiedy nasz dom jest pusty, zaczynają się włamywać. Kiedy wychodziliśmy, włamywacze otrzymywali liczne sygnały, które zapewniały ich, że mieszkanie jest opuszczone i warte zbadania. Znaki te to między innymi ulotki pozostawione na wycieraczce, brak korespondencji w skrzynce pocztowej oraz brak ruchu w mieszkaniu. Czasami wystarczy pozwolić sąsiadom na sprawdzenie poczty i włączenie światła w mieszkaniu raz dziennie, aby ryzyko włamania spadło niemal do zera. Jednak nie wszyscy ufają sąsiadowi na tyle, by wpuścić go do mieszkania.

Bezpieczne okna i żaluzje

Włamywacze zwykle wchodzą do twojego domu na dwa sposoby. W przypadku domów i mieszkań są to okna  oraz drzwi, natomiast w przypadku domów jednorodzinnych można wspomnieć o trzecim słabym ogniwie, bramie garażowej (jeśli dom jest bezpośrednio połączony z garażem Aby zabezpieczyć się na tej stronie lepiej zastosować okna i rolety antywłamaniowe. Ani okna ani rolety antywłamaniowe nie uchronią nas w 100% przed kradzieżą (w sumie żadne zabezpieczenie nie da nam 100% pewności), ale są są przeszkodami mocowanymi mechanicznie, a ich pokonanie wymaga użycia siły lub cięcia, co często jest czasochłonne i generuje tak wysoki poziom hałasu, że zawsze należy zaalarmować osoby znajdujące się w pobliżu.

Drzwi i bramy

Drzwi wejściowe i garażowe to kolejny obok okien punkt, na który skupiają się włamywacze próbujący dostać się do naszych domów czy mieszkań. Na ogół stosują dwie metody. Pierwszym (i bardziej eleganckim) jest użycie specjalnego narzędzia do otwarcia zamka. Drugi sposób to siłowe pokonywanie przeszkód w postaci drzwi lub bram. To ostatnie rozwiązanie jest rzadko stosowane, ale najczęściej stosowane jest w domach na uboczu, ponieważ hałas automatycznie zaalarmuje sąsiadów. Drzwi najlepiej mają wysokie standardy bezpieczeństwa. W takich okolicznościach, czy to na siłę, czy odblokowanie, staje się to niezwykle trudne. To samo dotyczy bram garażowych.

Współpraca z firmami ochroniarskimi

Innym sposobem ochrony naszego domu podczas naszej dłuższej nieobecności jest zatrudnienie firmy ochroniarskiej do jego ochrony. Współpraca z takimi firmami może zakończyć się w dowolnym okresie, np. dwóch tygodni. Na zainstalowaniu systemu alarmowego na krótką metę nie da się zarobić, ale zawsze możemy liczyć na patrole, które od czasu do czasu przyjdą i zajrzą do naszego domu, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku.

System alarmowy

Zabezpieczanie domów i mieszkań

Zabezpieczanie domów i mieszkań

System alarmowy to środek bezpieczeństwa, który pomaga nam zapobiegać kradzieży, a także może pomóc, jeśli kradzież już miała miejsce. Dodatkowo taki system mógłby być wyposażony w czujniki ostrzegające nie tylko przed kradzieżą, ale także przed innymi zagrożeniami, takimi jak np. pożar. Dodatkową zaletą jest podłączenie tych czujników do sieci alarmowej firmy ochroniarskiej, a czasami do sieci straży pożarnej. Dzięki takiemu systemowi mamy większą pewność, że nasze mienie nie padnie ofiarą złodziei czy pożaru. Dodatkowo jeśli chcemy ubezpieczyć taki gwarantowany dom, towarzystwo ubezpieczeniowe na pewno da nam dużo lepsze warunki niż dom niezabezpieczony czy dom ubogich. Niejednokrotnie notowania towarzystw ubezpieczeniowych są rzeczywiście korzystniejsze, więc zastosowane zabezpieczenia w pewien sposób się opłacają, co potwierdza tezę, że są one faktycznie opłacalne.