Przenosimy siedzibę naszej firmy
17 listopada 2022 Autor garbatka12 Wyłączono

Przenosimy siedzibę naszej firmy

Przenosimy siedzibę naszej firmy – zmiana lokalizacji siedziby firmy dla nikogo nie jest łatwym zadaniem, dlatego operacja ta wymaga niezwykłych umiejętności, organizacji i metodologii, aby wszystko działało tak, jak sobie tego życzymy. Dlaczego się przeprowadzamy? Istnieją różne przyczyny. Jedni robią to, bo potrzebują większego lokalu, inni znajdują atrakcyjniejsze lokale do wynajęcia, jeszcze inni kupują własny i po prostu „przenoszą się do swojego”.

Niezależnie od przyczyny, w każdym przypadku przeprowadzka firmy może być nie lada wyzwaniem i trzeba do niej podejść w odpowiedni sposób, aby być w pełni usatysfakcjonowanym ze swoich możliwości. Jak to wszystko zorganizować? Jak się zachować? co zapamiętać Mamy nadzieję, że w tym poście zawrzemy wszystkie niezbędne informacje, jak postępować, aby wszystko przyniosło pożądany efekt.

Duże opakowanie przed przeprowadzką

Przenosimy siedzibę naszej firmy

Przenosimy siedzibę naszej firmy

W końcu pewnego dnia nadszedł czas, aby powoli zamienić myśl w czyn, teorię w praktykę, a nasza firma zmieni swoje stanowisko. Takie firmowe relokacje często wiążą się z nowymi planami, nowymi marzeniami. Kupujemy większe hale, wynajmujemy większe magazyny, stawiamy na lepiej wyposażone biura. To wszystko oznacza, że ​​bardzo pragniemy tych zmian i choć bardzo się ich boimy, musimy przenieść całą naszą firmę z punktu A do punktu B, zanim cokolwiek z tego będzie mogło się wydarzyć. Wydaje się to dość proste, ale często takie nie jest. O ile samo biuro zostanie usunięte, nie jest to duży problem. Konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie komputera i innego sprzętu, spakowanie dokumentów i upewnienie się, że nie dostanie się w niepowołane ręce, a następnie zorganizowanie transportu na terenie Szczecina, aby bezproblemowo mógł zostać wysłany. Na przykład jeszcze gorzej jest, gdy mamy firmę produkcyjną i musimy przewieźć ciężkie maszyny i duży sprzęt. W takich przypadkach często konieczna jest obsługa dźwigów i innego sprzętu, abyśmy mogli to wszystko przetransportować. Tutaj generalnie należy zdać się na pomoc firm zewnętrznych, które specjalizują się w tego typu usługach. Maszynę należy dobrze zabezpieczyć przed uszkodzeniem i transportować w idealnym stanie. Ale jeśli są tak duże, że przeniesienie jest prawie niemożliwe, to przeprowadzka korporacyjna wiąże się również z demontażem sprzętu i ponownym jego złożeniem, co oczywiście nie jest łatwym zadaniem. To samo dotyczy magazynów. Jeśli w środku jest dużo towaru, to przewóz tych przedmiotów wymaga obecności samochodu ciężarowego lub innego pojazdu dostawczego, który w miarę sprawnie przetransportuje je wszystkie do nowej lokalizacji naszej firmy.

Firmy przeprowadzkowe — z pomocą czy samodzielnie?

Tu pojawia się bardzo ważne pytanie – czy relokację firmy przeprowadzić za pomocą specjalnie dostosowanych kampanii, czy lepiej zorganizować ją samemu? Zdecydowanie lepiej dla firmy zatrudnić fachowca, który dysponuje odpowiednim sprzętem i wie, jak wszystko przetransportować, aby nie narobić niepotrzebnych szkód, napięć i problemów. O ile taka przeprowadzka byłaby nieco droższa, to lepiej byłoby się ubezpieczyć i powierzyć całą tę pracę komuś, kto rozumie sprawę i zrobi wszystko, co w jej mocy, aby nam pomóc i przeprowadzić operację na najwyższym poziomie, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni. Jeśli nie mamy na to pieniędzy, to musimy liczyć się z tym, że całość wpadnie w nasze ręce. Będzie nas to kosztować więcej czasu i pracy, ale jeśli zrobimy to dobrze, samodzielna przeprowadzka firm nie będzie taka straszna, jak nam się wydaje.

Firma przeprowadzkowa, czyli co mam zrobić?

Nie ma jednej reguły ani tego, jak robić rzeczy dobrze, więc nie będziesz mieć żadnych problemów ani dodatkowych trudności po drodze. Jedno jest pewne – firmy przeprowadzkowe nie należą do łatwych, dlatego warto być tego w pełni świadomym. To nie była przeprowadzka, spakowaliśmy ubrania do walizki, wzięliśmy kilka mebli, które bez problemu można było wyjąć lub zdemontować i złożyć w nowym miejscu. W tym przypadku zakres naszych działań jest znacznie większy, a każdy element musi być dobrze wykonany. Co najważniejsze, takie firmowe relokacje powinny być rozłożone w czasie. Nie robimy tego w weekend, nie przenosimy biur w jedno popołudnie. Jeśli jest to duża firma z magazynami i produkcją, najpierw wyślij bezużyteczne rzeczy, a następnie prześlij wszystko tam, abyśmy mogli nadal pracować tutaj i przygotowywać się do nowych miejsc pracy. Na koniec przywieźliśmy sprzęt, dokumenty i inne rzeczy pozostałe po starej siedzibie. Całość nie jest łatwym zadaniem, ale da się to zrobić, dlatego trzeba mieć tutaj odpowiednie podejście.