Jakie radio 2din z androidem wybrać?
8 marca 2021 Autor garbatka12 Wyłączono

Jakie radio 2din z androidem wybrać?

W naszym kraju zarejestrowanych jest kilka milionów samochodów osobowych, dostawczych i pojazdów specjalnych. Na wyposażeniu każdego z nich znajduje się radio samochodowe, ponieważ ciężko wyobrazić sobie w dzisiejszych czasach jazdę autem bez muzyki lub aktualnych wiadomości z Polsce i świata. Niestety w większości przypadków są to standardowe radia dedykowane, montowane przez producenta. Charakteryzuje je duża prosta wykonania oraz brak dodatkowych funkcji wspomagających kierowcę oraz sprawiających, że podróżowanie samochodem staje się jeszcze bardziej przyjemne. Istnieje oczywiście możliwość wymiary takiego radia, a z pomocą przychodzą wówczas radio 2din z androidem. Są one bardzo bogato wyposażone i posiadają duże dotykowe ekrany, dzięki czemu nie tylko podnoszą funkcjonalność naszego auta, ale również zmieniają jego wygląd wewnętrzny. Jakie android radio samochodowe wybrać?

Standardowe radia samochodowe

Jakie radio 2din z androidem wybrać?Starsze samochody osobowe oraz nowe, ale gorzej wyposażone, posiadają zazwyczaj bardzo proste radia, których funkcje ograniczają się do odtwarzania płyt CD i odbierania stacji radiowych, nadających na popularnych częstotliwościach. Wielu właścicieli takich rozwiązań pragnie zmiany i szuka sprzętów, które znacznie zwiększą funkcjonalność samochodu i poprawią jakość odtwarzanych multimediów. W każdym samochodzie istnieje możliwość zmiany radia i dopasowanie odpowiedniego zamiennika. W niektórych przypadkach może być to dość kłopotliwe, ale jest jak najbardziej możliwe. Poszukując dobre radia samochodowe należy wybierać jedynie produkty od zaufanych dostawców. Będziemy mieli wówczas pewność, że wszystko będzie działało jak należy, a w przypadku ewentualnej awarii, szybko otrzymamy pomoc i naprawimy usterkę. Co powinno posiadać nowoczesne radio samochodowe 2din android?

 

Wyposażenie radia z androidem

Nowoczesne radio powinno nawiązywać do wyposażenia montowanego w samochodach klasy premium. Dzięki temu nawet w przypadku starszych aut osobowych, będziemy mieli możliwość doposażenia ich w dodatkowe funkcję, które znacznie zwiększą ich atrakcyjność. Bez wątpienia, każde radio z androidem powinno być wyposażone w duży ekran dotykowy. Najlepszym rozwiązaniem jest w tym wypadku ekran o wielkości 7 cali. Zapewni on bardzo dużą czytelność oraz łatwość obsługi nie tylko dla pasażerów, ale również dla kierowcy prowadzącego auto. Mniejsze ekrany mogą być gorzej czytelne, co będzie przekładało się na obniżenie poziomu skupienia kierującego i możliwość doprowadzenia do niebezpiecznej sytuacji. Radio samochodowe 7 cali nie będzie potrzebowało długiego zainteresowania ze strony kierowcy. Dzięki temu, że szybko znajdziemy to co nas interesuje, będziemy mogli znacznie lepiej skupić się na prowadzeniu samochodu.

Dla miłośników słuchania muzyki podczas jazdy samochodem, idealnym rozwiązaniem jest również radio samochodowe z usb i bluetooth, wyposażone we wbudowany wzmacniacz. Dzięki takiej kombinacji możliwe będzie połączenie radia z pendrivem lub telefonem komórkowym i posiadanie bardzo rozbudowanej listy muzycznej. Posiadając dostęp do internetu, będziemy mogli wykorzystać również popularne aplikacje muzyczne. Dzięki temu, na radiu samochodowym otrzymamy dostęp do stacji internetowych lub odtwarzaczy muzyki, na przykład Spotify.

Podczas poszukiwania i zakupu nowoczesnego radia do samochodu, warto wybrać odbiornik wyposażony w zestaw głośnomówiący. Radio samochodowe z bluetooth i mikrofonem pozwala połączyć się z telefonem komórkowym i korzystać z zestawu głośnomówiącego podczas jazdy. Jest to zdecydowanie bardziej bezpieczna forma prowadzenia rozmowy podczas jazdy, niż trzymanie telefonu przy uchu, a jedną ręką operowanie kierownicą i dźwignią zmiany biegów. Podczas takiej rozmowy nasze skupienie znacznie spada, przez co istnieje możliwość spowodowania wypadku. Co ciekawe, używanie telefonu komórkowego w taki sposób jest zabronione przez ustawę prawo o ruchu drogowym.

Ciekawym rozwiązaniem jest również radio samochodowe z kamerą cofania i nawigacją. Są to funkcje przeznaczone do kierowcy, a ich zadaniem jest pomoc w codziennym użytkowaniu auta. Kamera cofania jeszcze do niedawna traktowana była jako zbędny bajer, jednak podczas parkowania w ciasnych miejscach lub na zatłoczonych parkingach jest bardzo dużą pomocą. Widzimy bowiem jak na dłoni wszystkie przeszkody znajdujące się za naszym autem. Co więcej, takie kamery posiadają szerokie obiektywy, dzięki czemu widzimy również przeszkody znajdujące się na wysokości zderzaka. Z kabiny pojazdu są one nie do dostrzeżenia.

 

Radio z rejestratorem jazdy

Bardzo popularne stały się również w ostatnich latach rejestratory jazdy. Pozwalają one zapisywać naszą podróż, dzięki czemu w przypadku ewentualnych kolizji, mamy własny materiał dowodowy. Na rynku dostępne są już nowoczesne radia samochodowe z rejestratorem jazdy wyposażone w system android. Możliwe jest dzięki temu posiadanie całego centrum zarządzania samochodem w android radiu. Jeżeli poszukujemy uniwersalnego i bardzo dobrze wyposażonego radia, wówczas warto zastanowić się nad zakupem radia 2din z androidem. Jego cena nie jest powalająca, więc zakup nie będzie stanowił dużego obciążenia dla budżetu. Sprawi natomiast, że nasze auto stanie się zdecydowanie bardziej atrakcyjne.