Jak przygotować stopy na lato?
31 maja 2023 Autor garbatka22 Wyłączono

Jak przygotować stopy na lato?

Jak przygotować stopy na lato? Wielkimi krokami zbliża się lato, a wraz z nim piękna pogoda i upalne dni. Jest to pora roku szczególnie przyjemna, ale i wymagająca dla naszych stóp. Jak odpowiednio przygotować je na lato? 

Zdrowe stopy – na lato i przez cały rok

Przede wszystkim należy pamiętać, że o stopy ( polecamy https://kerpro.pl/kategoria/kosmetyki-do-stop/ ) należy dbać nie tylko na chwilę przed rozpoczęciem wakacyjnego sezonu, ale przez cały rok. W ten sposób możemy mieć pewność, że od samego początku wakacji będą w dobrej kondycji i estetyce. Jak więc dbać o stopy przez cały rok? Wystarczy przestrzegać kilku najważniejszych, podstawowych zasad dotyczących ich codziennej higieny oraz pielęgnacji. Przede wszystkim należy oczywiście pamiętać o codziennej higienie stóp; regularne mycie i staranne osuszanie, a także noszenie zawsze świeżych, czystych skarpet to absolutna podstawa. Inną istotną kwestią jest pamiętanie nie tylko o regularnej, ale też prawidłowej pielęgnacji. Mowa tu chociażby o przycinaniu paznokci.

Jak przygotować stopy na lato?

Jak przygotować stopy na lato?

W przypadku skracania płytki paznokciowej kluczowe jest nadanie jej prawidłowego, zdrowego kształtu, który zapobiegać będzie rozrastaniu się paznokcia na boki. Zdecydowanie niewskazane jest więc przycinanie paznokci do zaokrąglonego kształtu. Może on bowiem wywołać nieprawidłowy rozrost płytki, a w rezultacie jej wrastanie w powierzchnię wału paznokciowego. Znacznie lepszym i zalecanym przez specjalistów rozwiązaniem jest przycinanie paznokci na prosto. 

Aby zadbać o własny komfort, ale także odpowiednią kondycję swoich stóp, warto również zawsze pamiętać o właściwym doborze noszonego obuwia. Wiosną i latem należy nosić buty lżejsze, bardziej oddychające i przewiewne. Muszą to być również modele obuwia o odpowiednim rozmiarze. Noszenie za ciężkich i nieoddychających, co więcej zbyt małych lub za ciasnych butów to jedna z najczęstszych przyczyn rozmaitych problemów natury podologicznej. To błahe wydawać by się mogło niedopatrzenie może przyczynić się do pojawienia się między innymi problemu nadpotliwości lub grzybicy stóp.

Kiedy tylko pozwolą nam na to warunki pogodowe, warto więc zamienić ciężkie, ciepłe buty zimowe czy bardziej zabudowane modele przejściowe na lekkie trampki, sandały lub klapki wiosenne. Warto także regularnie dawać pooddychać stopom i pozwolić sobie na chodzenie boso, bez butów i skarpet, oczywiście w bezpiecznych kontrolowanych warunkach, na przykład w domu czy we własnym ogrodzie.

Pamiętaj o nawilżeniu

Przed rozpoczęciem sezonu letniego warto zadbać o właściwe nawilżenie skóry stóp. W procesie nawilżania istotna jest regularność i skuteczność działań, dlatego też bardzo ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych ( https://kerpro.pl/kategoria/kosmetyki-i-preparaty/ ), których będziemy w tym celu używać. Warto sięgać po produkty, zawierające cenne dla zdrowia i estetyki stóp składniki. Są to między innymi:

  • mocznik, będący jednym z najważniejszych i podstawowych składników kremów i maści nawilżających do stóp. Skutecznie zatrzymuje wodę w warstwach skóry, a także złuszcza martwy naskórek, tym samym przyspieszając jego regenerację. Składnik ten może występować w kosmetykach w trzech różnych stopniach stężenia. Pierwszy z nich to stężenie od 2 do 10%, zapewniające skuteczne nawilżenie i zmiękczenie normalnej, zdrowej skóry stóp. Drugi, nieco wyższy, stężenie od 10 do 30%, to odpowiedni wybór dla osób posiadających skórę ze skłonnościami do przesuszania się, wymagającą intensywniejszego nawilżenia. Ostatnim stężeniem mocznika w kremach jest to sięgające 50%, które zmienia nieco właściwości produktu, którego jest składnikiem. Maści i kremy z tak wysokim stężeniem mocznika posiadają bowiem właściwości zmiękczające, ale także złuszczające, dzięki czemu przyspieszają odnowę zniszczonego, przesuszonego naskórka. 
  • elastyna, będąca naturalnym białkiem, występującym także w organizmie człowieka. To jeden ze składników, wpływających na jędrność i gładkość ludzkiej skóry. Zawarta w kremach i maściach realnie wpływa na skuteczne nawilżenie i zmiękczenie naskórka, jak również zwiększenie jego jędrności i elastyczności. Podobnie jak mocznik, elastyna także posiada umiejętność zatrzymywania wody w skórze. 

Regularne i umiejętne stosowanie wysokiej jakości kosmetyków z odpowiednimi składnikami pozwoli na właściwe nawilżenie stóp. Warto jednak pamiętać także o tym, aby przez własne błędy w pielęgnacji nie dopuścić do ich wysuszania. Przykładem czynności, prowadzącej do nadmiernego przesuszania się skóry są długie kąpiele w gorącej wodzie czy stosowanie inwazyjnych środków kosmetycznych lub nadmierne ścieranie skóry stóp przy pomocy pilników i pumeksów. Działania te przynoszą najczęściej efekt zupełnie odwrotny od zamierzonego.

Wizyta w gabinecie podologicznym

Aby dodatkowo profesjonalnie zadbać o stopy przed latem, ale także sprawdzić ich kondycję, warto umówić się na wizytę w profesjonalnym gabinecie podologicznym. Specjalista może wykonać dla nas fachowy zabieg pedicure podologicznego, mający na celu odświeżenie i profesjonalne wypielęgnowanie stóp. Co więcej, może on również przeprowadzić dokładny wywiad, sprawdzając tym samym, czy na powierzchni stóp nie rozwija się jakakolwiek niepożądana infekcja czy dolegliwość. 

 

Satin podolog Warszawa
Podleśna 7
01-673 Warszawa
228334787
www.satin.pl
Kerpro sklep podologiczny
Stefana Żeromskiego 77/lok. U1
01-882 Warszawa
223546332
www.kerpro.pl