Ile kosztuje domowa depilacja laserowa?
9 lutego 2023 Autor garbatka12 Wyłączono

Ile kosztuje domowa depilacja laserowa?

Ile kosztuje domowa depilacja laserowa? Warto wykonać kilka trików pielęgnacyjnych w domu. Możesz farbować odrosty lub wyrywać brwi w zaciszu swojej łazienki, oszczędzając czas i pieniądze. Ale depilacja laserowa? O ile kiedyś ten zabieg był dostępny tylko w gabinecie dermatologa, dziś można kupić niewielkie urządzenia, aby wykonać go samodzielnie.

Trwałe usuwanie włosów

Urządzenia do depilacji laserowej działają poprzez usuwanie mieszków włosowych. Jednak wzrost włosów jest cykliczny, a lasery uszkadzają mieszki włosowe tylko podczas aktywnego cyklu wzrostu włosów. Dlatego konieczne jest wykonanie kilku zabiegów w odstępie około jednego miesiąca, aby całkowicie zatrzymać odrastanie włosów. Dla niektórych osób depilacja laserowa nie jest całkowicie trwała. Coroczne zabiegi kosmetyczne mogą być konieczne, aby zapobiec pojawianiu się niechcianych włosów.

Proces nie jest tani. Profesjonalna depilacja laserowa może kosztować kilkaset złotych za zabieg i wymagać nawet siedmiu sesji usunięcia każdego mieszka włosowego. Jednocześnie możesz zamówić urządzenie do depilacji laserowej w domu za około kilkaset złotych. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać lepszą inwestycją. Istnieją dwa rodzaje domowych depilatorów. Jeden to prawdziwy laser, a drugi wykorzystuje intensywne światło pulsacyjne. Oba rodzaje usuwają owłosienie i oba są mniej skuteczne niż urządzenia stosowane w gabinetach dermatologicznych. To dobre i złe rozwiązanie. Z jednej strony mniejsza moc oznacza mniejszą odpowiedzialność.

Urządzenia te są bezpieczne dla amatorów do użytku domowego, więc nie musisz się martwić o narażenie skóry na niebezpieczeństwo. Ale mniejsza moc oznacza mniejszą wydajność: sprzęt AGD nie działa tak dobrze, jak profesjonalne modele.

Kto powinien wypróbować depilację laserową w domu?

Jedna z największych wad depilacji laserowej w domu? Te narzędzia działają tylko z wąskim zakresem odcieni włosów i skóry. Laser skupia się na pigmencie w mieszku włosowym i jest skuteczny tylko wtedy, gdy występuje duży kontrast między skórą a włosami. Oznacza to, że systemy te polecane są osobom o jasnej karnacji i ciemnych włosach. Osoby o ciemniejszej karnacji są narażone na oparzenia – jednak aby temu zapobiec, wiele urządzeń gospodarstwa domowego jest wyposażonych w czujniki, które uniemożliwiają im działanie na osobach o ciemniejszej karnacji.

Jeśli nie masz bladej skóry/ciemnych włosów, jedyną opcją są profesjonalne lasery. Lasery stosowane w gabinetach dermatologicznych są bardziej zaawansowane i mogą być stosowane u pacjentów o każdym odcieniu skóry. Jeśli masz odpowiedni odcień włosów i skóry, zazwyczaj możesz bezpiecznie wypróbować te urządzenia. Ważne jest jednak, aby używać ich poprawnie. Nie używaj ich w pobliżu oczu, na obszarach wytatuowanych lub z przebarwieniami, w tym pieprzyków.

Przy obliczaniu weź pod uwagę, że urządzenia gospodarstwa domowego mogą mieć ograniczoną liczbę baterii lub zawierać knoty, które należy wymienić. Bez względu na to, jak często ich używasz, prawdopodobnie nigdy nie uzyskasz pełnego usunięcia włosów. To zależy od osoby, ale profesjonalna depilacja zwykle przynosi więcej korzyści.

Pielęgnacja po depilacji laserowej

Chociaż depilacja laserowa jest niezwykle delikatna, osoby korzystające z urządzenia po raz pierwszy mogą odczuwać lekki dyskomfort skóry. Najlepiej mieć pod ręką kojący krem ​​nawilżający, który złagodzi zaczerwienienia. Każdy preparat przeciwzapalny zadziała, ale my polecamy żel aloesowy. Zabiegi laserowe mogą sprawić, że skóra będzie wrażliwa na ciepło, więc unikaj słońca tak często, jak to możliwe, a jeśli nie możesz, używaj kremów przeciwsłonecznych. Pachnące balsamy i perfumy mogą podrażniać skórę, dlatego zwracaj uwagę na składniki swoich produktów.

Ile kosztuje domowa depilacja laserowa?

Ile kosztuje domowa depilacja laserowa?

Z peelingiem należy poczekać do 3-4 dni po zabiegu – w rzeczywistości zaleca się złuszczanie naskórka pomiędzy zabiegami, aby uniknąć wrastania włosków. Należy również unikać stosowania dezodorantów bezpośrednio po zabiegu. Większość dezodorantów jest zapachowych, więc mogą pogorszyć stan skóry. Możesz zgolić nadmiar włosów między zabiegami, ale pamiętaj, aby nie depilować, bo urządzenie nie będzie działać. Ogólnie rzecz biorąc, dbaj o swoją skórę, aby była gotowa na następną sesję.

Ważną rzeczą, o której należy pamiętać, jeśli chodzi o depilację laserową w domu, jest to, że nie działa ona na wszystkich rodzajach skóry i musisz być przygotowany na dostosowanie schematu pielęgnacji skóry, aby uwzględnić ten nowy krok w leczeniu depilacji. Jednak depilacja laserowa w domu może być również ulgą dla tych, którzy nie lubią tradycyjnych metod depilacji, takich jak bolesne golenie. W ciągu zaledwie kilku sesji możesz zostać ekspertem od depilacji laserowej w domu. Konieczne jest zapoznanie się z instrukcją obsługi urządzenia, aby nie zrobić sobie krzywdy i uzyskać pożądany rezultat.