Gdzie zamówić meble do sklepu
25 stycznia 2023 Autor garbatka12 Wyłączono

Gdzie zamówić meble do sklepu

Gdzie zamówić meble do sklepu: zadaniem każdego elementu wyposażenia i mebli jest prezentacja towarów w piękny, przystępny i kompetentny sposób, aby ułatwić kupującym i pomóc im znaleźć właściwą rzecz. Właściwy dobór mebli sklepowych pozwoli maksymalnie wykorzystać przestrzeń wnętrza, uporządkować więcej towarów oraz zapewnić łatwiejszy i wygodniejszy dostęp. W świecie, w którym standardowe gabloty i szafki nikogo już nie interesują, trzeba lepiej przemyśleć przestrzeń, tworzyć i wykorzystywać nowe elementy wystroju, kupować meble do sklepów zgodnie z nowoczesnymi trendami.

Główne rodzaje mebli do sklepu:

 • witryny szklane, drewniane i metalowe,
 • moduły recepcji,
 • wsporniki i systemy zawieszenia,
 • półki,
 • szatnie,
 • półki wolnostojące – niskie i wysokie,
 • elementy wyspy,
 • szafki.

Obecnie meble sklepowe można kupić w specjalistycznych sklepach z wyposażeniem handlowym lub można je zamówić bezpośrednio u producenta. Mebel ten idealnie wpisuje się w koncepcję projektową pięknego i funkcjonalnego wnętrza sklepu. To bardzo ważny element każdego stoiska handlowego – czy to sklepu spożywczego, odzieżowego itp. W dużej mierze dzięki nim zwiększa się opłacalność danego rodzaju handlu, ponieważ znacznie zwiększa się przepływ potencjalnych nabywców.

Gdzie zamówić meble sklepowe?

Jak kupować i jak wybrać odpowiednie meble do sklepu? Wszystko zależy od wielkości pomieszczenia, funkcji mebli w obiekcie handlowym oraz Twoich preferencji co do konfiguracji i kolorystyki. Będziesz mógł kupować meble zgodnie ze swoimi preferencjami, uwzględniając wszystkie specyfiki sklepu i prezentując produkty w najbardziej efektowny sposób. Warto zapoznać się z ofertami sklepów, które sprzedają wyposażenie sklepów, w tym meble.

W produkcji mebli sklepowych materiały te wykorzystywane są jako:

 • płyta wiórowa,
 • malowana płyta MDF,
 • plastik,
 • fornir drewniany,
 • kamień sztuczny, szkło i akryl,
 • metal.

Zakup mebli sklepowych to inwestycja w rozwój działalności gospodarczej. Dziś sklep oferuje szeroką gamę produktów charakteryzujących się różnorodnością, oryginalnością, wygodą i przystępną ceną. Dzięki tego typu urządzeniom można wyposażyć duże sklepy czy butiki, uwalniając dużo miejsca. Należy zwrócić uwagę na: szafki, regały, półki, wieszaki, lady wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska.

Meble sklepowe – najważniejszy punkt wyboru

Meble sklepowe to nieodłączny element wystroju każdej marki, odzwierciedlający idee i nowoczesne trendy w architekturze i designie. Tworzą niepowtarzalny klimat, podkreślając styl firmy. Meble stają się coraz bardziej autentyczne, a każda marka wnosi coś oryginalnego.

Przed zakupem mebli do swojego sklepu musisz określić główne punkty:

Projekt

Poza funkcjonalnością meble sklepowe muszą również podkreślać koncept marki i spełniać oczekiwania grupy docelowej. Na przykład sklepy z odzieżą sportową mają takie koncepcje: dynamiczne światło, jasne kolory, produkty chromowane, niektóre firmy stosują lofty, surowe metale, spawy, kratki. Sklepy spożywcze preferują meble proste, funkcjonalne i łatwe do utrzymania w czystości: stojaki na pieczywo, kosze na owoce i warzywa czy metalowe półki. Użyj niskich i wysokich, szklanych, otwartych i zamkniętych półek.

System

Podczas projektowania mebli do sklepu istnieje kilka podstawowych zasad planowania, które mogą się różnić w zależności od celów i skali. Na przykład meble w obszarze sprzedaży dużego sklepu mają wyraźniejsze podziały, zwykle centralną alejkę, z której widać wszystkie rzędy. Taki układ można zobaczyć w supermarketach. W przypadku sklepów spożywczych wygodnym rozwiązaniem są regały metalowe z panelami perforowanymi. W ten sposób można szybko zmieniać asortymenty i korzystnie łączyć produkty.

Gdzie zamówić meble do sklepu

Gdzie zamówić meble do sklepu

Meble do sklepów odzieżowych rozwiązują inne problemy. W tym przypadku konieczne jest podkreślenie prestiżu, wyeksponowanie nowości produktowych, efektowne wyeksponowanie witryn sklepowych, wzbudzenie zainteresowania kupujących od pierwszej sekundy, wytworzenie wyraźnych skojarzeń i potwierdzenie oczekiwań. Meble sklepowe szybciej i łatwiej trafiają na półki. Dostępne są wieszaki, standy produktowe, ekspozytory wolnostojące, manekiny oraz wiele ekonomicznych paneli, które pozwalają na zorganizowanie wygodnej, intuicyjnej ekspozycji. Możesz zamówić witrynę z dolnymi szufladami do przechowywania asortymentu lub do ekspozycji wolnostojącej.

Cena

O cenie mebli sklepowych decyduje wiele czynników. Po pierwsze, materiał, z którego wykonany jest produkt. Meble w galerii wykonane są ze stali nierdzewnej polerowanej, chromu, szkła. W przypadku butików i artykułów luksusowych używaj mebli wykonanych z drewna lub forniru.
Drugim czynnikiem wpływającym na cenę mebli sklepowych jest obecność lub brak dodatkowych usług. Dlatego niestandardowe meble do sklepu odzieżowego będą kosztować więcej. Jeśli prowadzi się sklep specjalistyczny, lepiej kupować meble bardziej estetyczne. Dzięki temu z powodzeniem połączysz standardowe, ekonomiczne rozwiązania z elementami unikalnymi. Łącząc materiały można osiągnąć pożądany efekt wizualny i zmieścić się w budżecie.

Meble sklepowe powinny być wygodne, solidne i odporne na uderzenia fizyczne. Kwestie ergonomiczne są bardzo ważne. Gdzie kupujący położy torbę? Czy kasjerowi wygodnie jest odbierać pieniądze? Wszystkie te i wiele innych pytań są istotne dla przedsiębiorców. Niektóre centra handlowe mają własne wymagania dotyczące projektowania mebli, które również należy wziąć pod uwagę.