Dlaczego warto skorzystać z wypożyczalni samochodów
25 stycznia 2023 Autor garbatka12 Wyłączono

Dlaczego warto skorzystać z wypożyczalni samochodów

Dlaczego warto skorzystać z wypożyczalni samochodów i kto powinien ją wybrać? Samochody są nieodłączną częścią życia każdego człowieka – zwłaszcza w godzinach szczytu, kiedy to na ulicach można zobaczyć tysiące pojazdów pędzących do domu lub do pracy, chociaż ten środek transportu był kiedyś domeną bogatych, a dziś stał się tak powszechny że biedni mają do niego dostęp – nie tylko dlatego, że nie musisz go posiadać, aby nim jeździć. Doskonałą alternatywą dla zakupu samochodu jest skorzystanie z usługi wynajmu samochodów. Ale czy to naprawdę rozsądne rozwiązanie?

Dla kogo wypożyczalnie?

Dotykając korzeni wypożyczalni samochodów, początkowo ich działalność skupiała się wokół wynajmu limuzyn oraz wszelkiego rodzaju samochodów specjalnych, zwykle na różnego rodzaju imprezy i imprezy okolicznościowe (wesela, wieczory kawalerskie itp.). Jednak zrządzeniem losu, podczas gdy korzystanie z wypożyczalni samochodów nadal istnieje, usługa ta jest obecnie używana częściej, aby ułatwić życie.

Dlaczego warto skorzystać z wypożyczalni samochodów

Dlaczego warto skorzystać z wypożyczalni samochodów

Każda wypożyczalnia samochodów może potwierdzić, że większość samochodów, które wynajmuje klientom, jest za nieco ponad dobę (co jest typowe w sytuacjach eventowych). Więc do kogo obecnie celują tego typu usługodawcy? Wszystko zależy od okresu. Kiedy nadchodzi wiosna lub lato, ludzie często wynajmują samochód na wakacje, a więc około dwóch tygodni. Powszechne są również dwudniowe czynsze, zwykle w weekendy. Kolejną grupą osób regularnie korzystających z usług wypożyczalni są… właściciele samochodów. Bo jeśli komuś zepsuje się samochód i nie da rady sobie z nim poradzić, to zazwyczaj decyduje się go pożyczyć.

W niektórych przypadkach samochód jest wynajmowany na dłuższy okres – na przykład rok lub dwa. Z tego typu leasingu najczęściej korzystają przedsiębiorcy – zazwyczaj jest to dla nich dużo tańsze niż zakup samochodu. Jest też o wiele mniej wiążący – rok później, jeśli tylko przewyższy nas liczebnie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przedłużyć kontrakt i pozbyć się kosztów. Najczęściej na leasing samochodu decydują się osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, ale zdarzają się również przypadki, gdy firmy wynajmują samochody służbowe swoim pracownikom.

Co muszę wziąć pod uwagę wynajmując samochód?

Korzystając z usługi wynajmu samochodów, musimy mieć świadomość, że musimy podpisać odpowiednią umowę – wypożyczalnia zabezpiecza się przed kradzieżą, uszkodzeniem lub innymi negatywnymi działaniami, jakie klient może wyrządzić samochodowi. Musimy też liczyć się z tym, że jeśli ulegniemy wypadkowi lub zwrócimy samochód w innym stanie niż w momencie wypożyczenia, konieczne będzie zapłacenie kary umownej – zwykle kwoty na pokrycie kosztów ewentualnych napraw. Warto również wiedzieć, że nawet jeśli samochód nie jest nasz, ponosimy za niego pełną odpowiedzialność – od momentu wyjazdu z leasingu, aż do momentu, gdy go nie zwrócimy.

Na co powinienem zwrócić uwagę po podjęciu decyzji?

Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z wypożyczalni samochodów ( zobacz ofertę na https://automaks.pl/ ) powinniśmy się zastanowić – głównie nad tym, o czym wspominaliśmy w poprzednim akapicie. Po podjęciu decyzji, że naprawdę chcesz wynająć samochód, powinieneś również rozważyć:

  • cena wynajmu samochodu – zwracajmy uwagę na jak długo samochód jest nam potrzebny, zwykle im dłuższy okres wynajmu, tym niższy dzienny czynsz płacimy;
  • luki prawne – musimy przejrzeć umowę i zastanowić się, czy jest ona na naszą korzyść i czy jej warunki mają szansę zostać spełnione; Najpierw zdobądź listę kontrolną rzeczy do sprawdzenia przy zwrocie samochodu; niektóre części samochodu naturalnie się zużywają i łatwo się psuje – nie chcemy za to płacić;
  • ubezpieczenia i przeglądy – obowiązkiem wynajmującego jest ubezpieczenie wynajmowanego samochodu i dopilnowanie, aby przegląd był aktualny, jednak możemy też wpaść w kłopoty prowadząc samochód, który nie powinien być na drogach – więc zajmijmy się tym z góry;

Przede wszystkim jednak podejdźmy do wypożyczalni z pewną dozą powściągliwości i przede wszystkim sprawdźmy opinie na jej temat, chociażby w internecie. Wybierzmy tylko jedną, godną zaufania wypożyczalnię.

Wnioski

Podczas gdy wypożyczalnie samochodów były kiedyś miejscem spotkań stosunkowo zamożnych, dziś miejsca te są coraz częściej odwiedzane przez zwykłych obywateli. A wszystko dlatego, że otworzyły się na nie firmy leasingowe, nie tylko oferując bardzo korzystne warunki leasingu, ale poszerzając ofertę tanich samochodów, które uwielbia klasa średnia. Dlatego jeśli nie stać nas na samochód, czy to ze względów ekonomicznych, czy czysto technicznych (np. brak możliwości zaparkowania), nie wahajmy się wybrać najbliższej wypożyczalni samochodów. Może jego oferta byłaby bardziej atrakcyjna niż perspektywa zakupu własnego czterokołowca?