Czy warto skorzystać z namiotów na weselu?
8 marca 2021 Autor garbatka12 Wyłączono

Czy warto skorzystać z namiotów na weselu?

Ostatnim krzykiem mody są hale namiotowe, wynajem których bije współcześnie rekordy popularności. Sięgają po niego firmy, które często organizują imprezy plenerowe, ale też osoby prywatne, zwłaszcza do organizacji komunii, bankietów, pikników i wesel. To właśnie na tych ostatnich zamierzamy się skupić. W jaki sposób właśnie w ich kontekście wykorzystać namioty eventowe? Wynajem okaże się opłacalny, a może warto postawić na inne rozwiązanie? To tylko niektóre z kwestii, które planujemy poruszyć w tym wpisie.

Zalety i wady płynące z postawienia na hale namiotowe – wynajem opłacalny?

Jeżeli chodzi o namioty na wesele, wynajem ich jest związany z wieloma zaletami. Towarzyszy mu jednak również kilka wad, które zawsze powinno się mieć na uwadze. Począwszy od plusów, wyróżnić można to, że:

  • przyczynia się on do sporych oszczędności – namioty na wesele sprawdzają się świetnie jako alternatywa drogich sal weselnych. Jak każdy, kto ma już za sobą własne wesele doskonale zdaje sobie sprawę, to właśnie one w największym stopniu przyczyniają się do kosztów całego przedsięwzięcia. Na namiotach można zatem sporo zaoszczędzić, fundusze mogąc poświęcić na zgoła odmienne rzeczy;
  • daje olbrzymią swobodę w wyborze miejsca organizacji wesela – największym plusem namiotów na wesele jest fakt, że można je w dowolny sposób przemieszczać. Ich mobilność oraz uniwersalność pozwala umiejscowić je na każdej płaskiej powierzchni – niezależnie od tego, czy będzie to własny ogródek czy też działka w parku (ta wymaga jednak zgody – warto o tym pamiętać!). Dlatego też dzięki nim można przenieść swoje wesele w naprawdę malownicze i imponujące wyglądem i otoczeniem miejsce;
  • podoba się gościom – zastosowanie namiotów w postaci miejsca odbywania się wesela uchodzi za bardzo nowoczesne i pomysłowe. Goście z pewnością docenią fakt przebywania na świeżym powietrzu – zwłaszcza, że dzięki temu będą bardziej rześcy i mniej zmęczeni;
  • daje duże możliwości związane z aranżacją miejsca docelowego – namioty są bardzo podatne na wszelkiego rodzaju modyfikacje aranżacyjne, ograniczone wyłącznie rozmiarem działki, jaką się dysponuje. Właśnie dlatego dostosowanie ich do własnych potrzeb nie stwarza żadnego problemu. Można wydzielić w nich kącik dla dzieci, a nawet postawić dla nich osobny namiot, a stoły rozmieścić w taki sposób, by każdemu było w nich wygodnie.

Warto powiedzieć, że istnieje również kilka wad, których trzeba być świadomym zanim sięgnie się po namioty na wesele. Wynajem ich może okazać się ryzykowny w mniej przewidywalnych porach roku. Najlepiej sprawdza się w środku lata i choć po to rozwiązanie można też sięgnąć nawet wczesną wiosną, istnieje ryzyko, że warunki atmosferyczne nie dopiszą. Mimo, że w namiotach da się przebywać również w czasie deszczu, gdy wszyscy goście nagle stracą możliwość wychodzenia na zewnątrz, może to popsuć ich odczucia związane właśnie z tym rozwiązaniem.

Namioty na wesele – wynajem jako alternatywa, czy dodatek?

Namioty eventowe, wynajem których jest obecnie tak popularny, zdecydowanie najczęściej wypożycza się celem uczynienia z nich głównego miejsca wesela, podobnie jak wypożyczalnia mebli podświetlanych. Ustawia się je wtedy w pożądanym miejscu i umiejscawia w ich obrębie stoły z wypożyczalni stolików koktajlowych, krzesła oraz wszystko to, dzięki czemu goście będą mogli przyjemnie spędzać czas w środku. Nie jest to jednak jedyna opcja. Istnieje również możliwość, by wykorzystać je w formie pomocniczej. Tak oto tańce na przykład można organizować wewnątrz budynku (dowolnego – namioty dają możliwość wyboru i ogromną swobodę właśnie w nim), a jeść można na zewnątrz. Działa to również w drugą stronę – dodatkowo wypożyczając parkiet, można przenieść taneczną część wesela na zewnątrz. Jak twierdzą osoby, które już skorzystały z tego rozwiązania, sprawdza się ono w akcji wyśmienicie i gwarantuje świetne doznania.

Namioty na wesele – wynajem i zakup – są zatem świetną opcją zarówno na zorganizowanie w nich całego wesela, jak i jego części. Wymagają co prawda sporej dozy przygotowań, ale są w stanie zapewnić gościom wrażenia, których nie zapomną przez długi czas, a parze młodej niesamowite, bo wyjątkowo nieszablonowe wspomnienia.

Podsumowanie

Jeżeli chodzi o namioty na wesele, wynajem ich potrafi przynieść naprawdę sporo korzyści. Będzie tańszy, bardziej ucieszy gości, a przede wszystkim pozwoli na organizację tej imprezy w sposób mniej szablonowy i bardziej pomysłowy. Należy jednak liczyć się z tym, że postawienie na niego wymaga odpowiedniego przygotowania, a przede wszystkim zagwarantowania sobie pewnej jego alternatywy na wypadek, gdyby warunki pogodowe były mu bardzo niesprzyjające. Warto też pamiętać, że namioty na wesele, wynajem których jest tak popularny, wcale nie muszą pełnić rolę głównego miejsca odbywania się wesela. Doskonale spełniają się również w roli pomocniczej, stanowiąc jedno z miejsc, w które mogą udać się goście na przykład by potańczyć w plenerze (wtedy należy zadbać o wypożyczenie parkietu). Jedno w tym wszystkim jest pewne: hale namiotowe sprawdzają się doskonale w przypadku organizowania wesel.